Léto si můžete zpestřit broskvovou polévkou, která vás příjemně osvěží a zažene chmury. A říkáte si proč? Není v tom žádné kouzlo. Broskve totiž obsahují niacin, který vás dokáže nejen uklidnit, ale také zlepšit náladu. Takže v sezoně broskví si toto šťavnaté ovoce řádně užijte!
Cesta broskví do Evropy byla dlouhá a strastiplná. Toto lahodné ovoce se začalo pěstovat před 4. tis lety v daleké Číně. Odtud se pak dostalo po hedvábné stezce až do Persie, kde si získalo nebývalou oblibu, a to už byl jen krůček do Evropy.
Pro zdraví
Ne nadarmo se říká, že je broskev podobná lidskému srdci. Obsahuje totiž zvýšený obsah hořčíku a draslíku, díky nim si můžete udržet pravidelný srdeční rytmus. Kromě toho je pro vaše srdce blahodárná nízká hodnota sodíku. Broskve se také doporučují ve chvíli, kdy se rozhodnete zhubnout, obsahují totiž 88 % vody, ale zároveň vás dokážou zasytit a to nejen díky vláknině, ale také ovocným cukrům.
Pozor! Broskve mohou být jedovaté. Nemusíte se bát otravy ze samotného plodu, ale vyhněte se konzumaci jader, látky v nich obsažené se totiž v těle rozkládají na kyanid.
Nevýhodou broskví je, že mají velmi omezenou životnost, doma vám zralé plody v lednici vydrží 3-5 dní. Pokud byste si zakoupili nedozrálý plod, můžete jej nechat dojít při. tzv. pokojové teplotě.
Broskvová polévka
Když se řekne čas polévek, asi si nepředstavíte zrovna léto. S tímto receptem na osvěžující ovocnou polévku, která se servíruje...
Recept - suroviny a postup
Broskvový sorbet
Ideální letní osvěžení pro malé i velké, které je mnohem chutnější než kupované nanuky. Vyzkoušejte domácí ovocný sorbet, broskve...
Recept - suroviny a postup