Třídění a recyklace kovů má nekonečný smysl – opětovné zpracování vytříděného kovového odpadu je možné donekonečna. Data o třídění a recyklaci kovů v infografice na Jakvkuchyni.cz.
Infografiky o třídění odpadu
Obaly produktů jsou označovány recyklačními symboly, které nám mají pomáhat při třídění odpadu. Nevyznáte se v nich? Nebojte, není to žádná věda. S našimi přehlednými „taháky“ ve formě infografik se z vás stane odborník na třídění odpadu raz dva!
Jak si Češi vedli v loňském roce s tříděním odpadu? Víte, kolik z nás pravidelně třídí své odpady? Kolik kilogramů odpadu průměrně vytřídil každý obyvatel České republiky a další zajímavosti prozradí v infografice Jakvkuchyni.cz.
V přírodě by měly zůstávat jen otisky našich stop, nikoli pohozený odpad „na památku"! Některé odpady tak po nás mohou na stejném místě zůstat po staletí! Jak dlouho se rozkládá pohozený odpad v přírodě prozradí Jakvkuchyni.cz v infografice.
Jak si Češi vedli s tříděním odpadu? Víte, kolik z vás pravidelně třídí odpad? A kolik kg odpadu průměrně vytřídil každý obyvatel naší republiky? Mrkněte na přehlednou infografiku od Jakvkuchyni.cz.
Jak jste na tom s tříděním bioodpadu? Víte, co do něj můžete vyhodit a co do něj naopak nepatří? Jakvkuchyni.cz přináší praktickou a přehlednou infografiku, kterou si můžete vytisknout třeba na ledničku pro rychlou odpověď, když si nebudete vědět rady.
Víte, že v průměru vyprodukuje každý z nás za rok celých 300 kg domovního odpadu? To rozhodně není málo a určitě dává smysl, abychom se zabývali tím, co obsahuje náš odpadkový koš.
73 % obyvatel ČR třídí odpad. Pokud máme patřit mezi ně, musíme vědět, čemu správným tříděním pomáháme a také, jak postupovat. Od několika stručných a jasných rad nás nyní dělí jedno kliknutí.
Tříděním skla šetříme přírodní zdroje a dosahujeme úspory až 90% energií při výrobě nového. V přírodě se rozkládá tisíce let. Co víte o sklu, o jeho osudu poté, co jej ne/vytřídíte?
Obaly z nápojových kartonů obvykle vhazujeme do oranžových kontejnerů či nádob. Třídit je ale můžeme třeba i společně s plastem. Další informace najdete v infografice.
Kelímky od jogurtů nebo obaly od sýrů. S podobnými plastovými obaly se během nakupování potravin setkáváme velmi často, ovšem ne vždy si víme rady s tím, kam všechny plastové obaly správně vytřídit.
Naučte se, které druhy do modrého kontejneru patří, a které nikoliv. Časem budete papír třídit naprosto automaticky, ale do té doby neváhejte použít náš tahák.