Do pitného režimu můžeme zapojit také speciální výluh z bylin, který můžeme užívat po dobu 12 dnů. Každý večer je třeba si ke konzumaci připravit čerstvý detoxikační výluh. Jak na to?
Do pitného režimu během jarních měsíců můžeme zapojit také speciální výluh z bylin, který můžeme užívat po dobu 12 dnů.
Suroviny: kopřiva
Mnozí z nás už možná propadli kouzlu fermentace ovoce a zeleniny, nebo pečeného kváskového chleba. Co si ale rozšířit možnosti a pustit se do něčeho dalšího? Připravte si zdravý kvašený nápoj s dlouhou tradicí! Vyzkoušejte si podle tohoto receptu přípravu vynikající domácí kopřivovou kombuchu s Jakvkuchyni.cz!
Pokud jste někdy měli možnost otevřít staré české kuchařské knihy, zjistíte, že sezónní potraviny byly velmi často využívané. Mezi jednu z nich patřívala i kopřiva, která se začíná do české kuchyně postupně vracet. Roste téměř všude a mnozí ji mají v nemilosti jako plevel, byť patří k nejznámějším a nejúčinnějším léčivým bylinám. Především teď na jaře, kdy kopřiva ještě nekvete, je vhodné ji sbírat. Pro kuchyňské zpracování jsou nejlepší mladé rostlinky a vrcholky, které s trochou šikovnosti proměníme v lahodný pokrm, třeba ve výtečný špenát! Je pikantní a jemný. Pokud kopřivy spaříme a rozmixujeme, můžeme si je uložit do mrazáku a připravit si špenát i během roku. Jak na to?
Zelňáky se nikdy neomrzí. Tento jednoduchý a levný staročeský recept je jednou ze stálic v naší kuchyni a věříme, že jen co ho vyzkoušíte, stane se oblíbeným i u vás doma.
Na zelený čtvrtek si připravte toto zelené smoothie, které chutná daleko lépe, než vypadá. Díky chlorofylu, enzymům a vitamínům vám dodá energii nejen na pomlázku. Kopřivy můžete nahradit i jinými, planě rostoucími zelenými rostlinami, nebo třeba mladým špenátem.
Tradiční velikonoční nákyp, tzv. hlavičku, si můžete upéct ve formě beránka.
Když chcete vykročit do nového dne plni energie a zdraví, potřebujete zdravý zelený koktejl. Dodá vám vitamíny, enzymy a dobrou náladu.